[]

با پيروزي انقلاب و آزادي اجتماعات سياسي و فرهنگي، مراسم هاي مربوط به بزرگداشت شريعتي در دو نوبت، ٢٦ ارديبهشت( روز هجرت شريعتي) و نيز ٢٩ خرداد(روز شهادت) به شكلي گسترده در چمن دانشگاه تهران برگزار مي‌شد و اين سنت تا سال ١٣٥٩ ادامه يافت. در اين مراسم ها به خصوص در سال اول پيروزي، نمايندگان همه طيف هاي سياسي و شخصيت هاي فرهنگي حضور داشتند.


دومین سالگرد هجرت شریعتی پس از انقلاب(دانشگاه تهران ۲۶ /۲/ ۵۸)pdf

photo_2017-06-07_14-26-59

مراسم دومین سالگرد هجرت شریعتی پس از انقلاب

۲۶ اردیبهشت ۵۸

سخنرانان :

آیت الله سید محمود طالقانی ، استاد محمد تقی شریعتی ، نماینده سازمان مجاهدین خلق (مهدی ابریشمچی)، دکتر سامی ، خانم شریعت رضوی ، دکتر علی شریعتمداری(وزیر فرهنگ).

 

(بیشتر…)


دومین سالگرد شهادت شریعتی (چمن دانشگاه – تهران ۲۹ /۳/ ۱۳۵۸)

19290001D11-1-2010H12-41-27

برگزاری اولین مراسم شهادت  پس از انقلاب

۲۹ خردادماه۱۳۵۸

مراسم ۲۹ خرداد ۱۳۵۸در چمن دانشگاه تهران، دومین مراسم رسمی و گسترده مربوط به شریعتی پس از انقلاب بود. این مراسم یک ماه پس از اولین مراسم (در اردیبهشت )برگزار شد. چهره های فرهنگی، احزاب و انجمن های سیاسی و صنفی بسیاری با صدور اطلاعیه و بیانیه  های متعدد مراتب حمایت و همبستگی خود را مراسم  بزرگداشت دکتر علی شریعتی که در چمن دانشگاه و از سوی کمیته برگزار کننده مراسم ۲۹ خرداد تدارک دیده شده بود اعلام کردند. (بیش از پنجاه سازمان و گروه و انجمن)

(بیشتر…)


دومین سالگرد شهادت شریعتی ( حضرت معصومه، قم – خرداد ۱۳۵۸)

193000012D14-11-2009H11-38-32

 

برگزاری دومین سالگرد شهادت شریعتی در صحن حضرت معصومه

به مناسبت دومین سالگرد شهادت شریعتی در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۳۵۸ مراسم ویژه‌ای با حضور هزاران تن از گروه‌های مختلف مردم و روحانیون در قم برگزار شد. در این مراسم که از طرف حوزه علمیه قم برگزار شد ابوالحسن بنی‌صدر در باره ابعاد فکری و تلاشهای دکتر شریعتی، نقش روحانیت اصیل، دانشجویان دانشگاه به رهبری امام خمینی در اتحاد و هم بستگی جامعه سخن گفت و چند تن دیگر مقاله‌هایی در بزرگداشت شریعتی خواندند. به گزارش روزنامه خراسان «جمعیت حاضر در این مراسم در پایان رهسپار منزل امام شدند و در مسیر شعارهایی دادند از جمله: “حزب فقط حزب الله رهبر فقط روح الله”؛ “یزدی ، بنی‌صدر، قطب زاده مثلث آزاده”.» (روزنامه خراسان ۵۸/۳/۳۱)

تصاویر مراسم

 

 


دومین سالگرد شهادت شریعتی ( مسجد گوهرشاد – خرداد ۱۳۵۸)

۵۸

مسجد گوهر شاد

به مناسبت سالروز شهادت شریعتی در ۲۸ خرداد ۱۳۵۹ مراسمی از سوی کانون نشرحقایق اسلامی مشهد در مسجد گوهرشاد مراسمی برگزار گردید. در این مراسم اقای طاهر احمد زاده هم رزم دیرین شریعتی و استاندار خراسان پیرامون ویژگی‌های اخلاقی و مبارزات حق طلبانه شریعتی سخن گفت. برای این منظور از طرف اصناف مشهد نیز از گروه‌های مختلف مردم دعوت به عمل آمده بود تا در آیین تجلیل و بزرگداشت شریعتی شرکت کنند.

روزنامه خراسان

 

 


دومین سالگرد شهادت شریعتی (دانشکده ادبیات و علوم انسانی- مشهد ۲۹ خرداد ۱۳۵۸)

IMG_5975

مراسم سالروز شهادت دکتر علی شریعتی مشهد


به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت دکتر شریعتی روز ۲۹ خردادماه ۱۳۵۸ سه شنبه ساعت چهار بعد از ظهر گرد همآیی در باشگاه سابق دانشگاه فردوسی مشهد برپا شد. در این گردهمآیی آقای طبا طبایی معاونت وزارت کشور به سخنرانی پرداخت و از مجاهدت‌ها و خلق و خوی شریعتی سخن گفت ، در انتها اعلام کرد که به این مناسبت دانشکده ادبیات و علوم انسانی به نام دکتر علی شریعتی نامگذاری خواهد شد . سخنران بعدی خانم دکتر پوران شریعت رضوی همسر دکتر شریعتی سخنرانی کرد و از دانشجویان خواست که راه شریعتی را ادامه دهند. در انتهای مراسم حضار متشکل از دانشجویان و مردم به سمت منزل استاد شریعتی به راه افتادند و در آنجا به سخنان احسان شریعتی گوش سپردند.

خراسان چهارشبنه۱۳۵۸/۳/۳۰

روزنامه خراسان

 

 


دومین سالگرد شهادت شریعتی( ارسنجان- ۳۱ خردادماه ۱۳۵۸)

5982

ارسنجان : مراسم دومین سالگرد شهادت

بزرگداشت دومین* سالگرد شهادت دکتر شریعتی در مسجد جامع ارسنجان با حضور هزاران نفر از مردم برگذار شد . در این مراسم آیت الله ربانی شیرازی سخنرانی کرد و مردم را به یگانی و سازندگی در راه پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در لوای رهبری امام خمین دعوت کرد . پس از سخنرانی قطعنامه‌ای مشتمل بر هفت ماده قرائت شد مبنی بر پشتیبانی قاطع مردم از رهبری انقلاب و مهندس بازرگان و دادگاه‌های انقلاب.

خراسان۱۳۵۸/۳/۳۱

روزنامه خراسان

——————————————————-

*در روزنامه به اشتباه سومین سالگرد نوشته شده است. 


مراسم اهدای کاپ و یک دوره مجموعه آثار در مسابقه اسکی ( ۹ تیرماه ۱۳۵۸)

 

اهداء یک دوره مجموعه آثار به برندگان مسابقه اسکی

207100071D9-1-2010H10-9-40

مسابقه اسکی تابستانه  در سه گروه حرفه ای بانوان و آماتور در پیست اسکی توچال تهران برگزار شد.  در این مسابقه حاج محمود مانیان به برندگان جوائزی شامل یک کاپ و یک دوره مجموعه آثار دکتر شریعتی اهداء کرد.

تصاویر مراسم