[]


یازدهمین سالگرد شهادت شریعتی ( دانشگاه تهران ۲۹ خرداد ۱۳۶۷)

سمینار بررسی آراء  و اندیشه‌های دکتر شریعتی

photo_2017-06-06_14-30-56

 نخستین نشست سمینار بررسی آراء و اندیشه های دکتر شریعتی – دانشگاه تهران ۲۹ خرداد ۱۳۶۷ 

در این مراسم آقایان داوری ادرکانی و سرحدی زاده وزیر کار سخنرانی کردند.

(بیشتر…)


یازدهمین سالگرد شهادت شریعتی ( دانشگاه مشهد- ۲۹ خرداد ۱۳۶۷)

سمینار دو روزه در دانشگاه مشهد

photo_2017-06-06_14-21-25

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مشهد، سمینار دو روزه‌ای را برگزار کردند.

دراین مراسم خانم زهرا رهنود و آقایان عطاء الله مهاجرانی( معاون بازرگانی و حقوقی نخست وزیر) و سید هاشم آقاجری سخنرانی کردند.

در این مراسم که به مدت دو روز برگزار شد، در روز اول مهندس مهدی چمران پیرامون شخصیت چمران سخنرانی کرد سپس میز گردی با حضور زهرا رهنورد و عطاءالله مهاجرانی پیرامون شخصیت و آرمان دکتر شریعتی برپا گردید. در روز دوم جلسه پرسش و پاسخ با حضور زهرا رهنورد و هاشم آقاجری تشکیل شد.


یازدهمین سالگرد شهادت شریعتی (دانشکده علامه‌ طباطبایی – ۲۸و۲۹ خرداد ۱۳۶۷ )

یادی از یادآور کویر

photo_2017-06-06_10-51-16

دراین مراسم که با نام « یادی از یادآور کویر» با حضور جمعی کثیر از علاقه مندان برگذارشد سخنرانان عبارت بودند از :

۱- آقای زنجانی وزیر برنامه و بودجه با عنوان « لزوم طرح تفکر شریعتی برای نسل انقلاب»

۲- خانم زهرا رهنورد با عنوان « شریعتی و رسالت روشنفکران در عصر جدید»

۳- ابراهیم اصغر زاده (نماینده مجلس) تحت عنوان « معنویت فکری و فرهنگی جامعه»

۴- هاشم آقاجری با عنوان «‌شریعتی و انقلاب»

۵- حائری‌ زاده با عنوان « شریعتی و عدالت اجتماعی»

۶- در این مراسم همچنین بیانیه شورای مرکزی جهاد دانشگاهی علامه طبا طبائی پیرامون جایگاه شخصیت در جامعه قرائت شد. این بیانیه، سخنان صریح آیت الله عظمی منتظری در باره زنده یاد شریعتی را راه گشای شکستن سکوت در باره این شخصیت بزرگ دانسته و یاد آورد شده است در زمینه شرایط مساعد برای تقابل اندیشه و شناسایی دکتر شریعتی از هیچ کوششی فروگزاری نکند. به اعتقاد این نهاد دانشگاه بهترین  محله طرح و بررسی آراء شریعتی و اندیشه های دکتر شریعتی می‌باشد. در بخش دیگر از این بیانیه با اشاره به سخنی از دکتر شریعتی برخورد مطلق گرایانه با این شخصیت یک آفت دانسته شده است. (روزنامه کیهان – ۳۰ خرداد ۱۳۶۷)

جهاد دانشگاهی دانشگاه علامه طبا طبایی در مراسم پایانی بررسی اهداف و انگیزه‌های بزرگداشت یازدهمین سالگرد معلم شهید که با عنوان «یادی از یادآور کویر» منتشر شد بیانیه ای منتشر کرد. در این بیانیه ضمن اشاره به اندیشه‌های شریعتی که می‌تواند پاسخی بر بسیاری از مسایل اقتصادی – فرهنگی و اجتماعی جامعه باشد، از استقبال « گرم و بی نظیر مردم و شخصیتهای علمی و فرهنگی و اساتید و دانشجویان و نسل جوان » از این مراسم سخن به میان آمده است: « برپایی این گونه مراسم بزرگداشت‌ها می‌تواند به عنوان احقاق حق و ادای گوشه‌ای از دینمان طلقی شود که شریعتی و آثارش بر جامعه و نسل دردمند زمان ما داشته است. از این روست که ما انتظار داریم شخصیت های علمی و فرهنگی و دردآشنا و خصوصا رسانه‌های گروهی و مطبوعات و رادیو تلویزیون توجه بیشتری به طرح اندیشه های شریعتی بنمایند و بدانند که از این طریق در جذب و هدایت نسل جوان توفیقی چشمگیر خواهند یافت.

 

(روزنامه کیهان ۱/ ۴ / ۱۳۶۷)