[]


بیست و دومین سالگرد شهادت شریعتی (درحسینیه ارشاد – ۱۳۷۸)

 

سمینار یک روزه حسینیه ارشاد

حسینیه ارشاد

این مراسم با استقبال شدید دوستداران شریعتی روبرو شد. در این مراسم دکتر توسلی با عنوان«شریعتی و هویت ملی»، هدی صابر با عنوان:«آموزگار نوپرداز، آمیزش ایران و اسلام»،خسرو منصوریان با عنوان «خاطراتی از شریعتی»،دکتر میناچی با عنوان:«خاطراتی از شریعتی و فعالیت های او»  سخنرانی کردند. همچنین در این مراسم جوانی از نسل نو، خانم زارع پور درباره معلم نادیده ام سخن گفت و نوجوانی به نام خانم رمضانی قطعه شعری به نام «این حقیقت قصه نیست» از جواد نصیریان را قرائت کرد و یک کودک ده ساله از روستایی از استان گلستان (ارشاد انصاری) نیز مطلبی را که درباره شریعتی نوشته بود قرائت نمود سخنان بی آلایش او با استقبال شدید حضار مواجه شد.

 


بیست و دومین سالگرد شهادت، ( سالن کتابخانه حسینیه ارشاد – خردادماه ۱۳۷۸)

سمینار دو روزه دفتر پژوهش‌های فرهنگی دکتر شریعتی 

 

تهران

در این مراسم که از سوی دفتر پژوهش های فرهنگی دکتر شریعتی و طی دو روز برگزار شد آقایان یوسفی اشکوری: «شریعتی و ازادی»، علی طهماسبی:« دین و آزادی»، رضا علیجانی: «شریعتی و بازخوانی هویت ملی»، تقی رحمانی: «من» و «ما»ی جمعی»، دکتر ناصر میناچی: «خاطراتی از شریعتی» سخنرانی کردند.

( ایران فردا، خرداد 1378، شماره 54)


بیست و دومین سالگرد شهادت شریعتی ( دانشگاه تهران – ۲۷ خرداد ۱۳۷۸)

 

«همایش شریعتی و احیای دینی»

photo_2017-05-16_14-35-29

به مناسبت بیست و دومین سالگرد شهادت شریعتی در دانشکده فنی تهران مراسمی از سوی انجمن اسلامی تشکیل می شود. در این مراسم اقایان فاضل میبدی : «اجتهاد در آرای نواندیشان مذهبی» و یوسفی اشکوری با عنوان « روشنفکری دینی و چالش با سنت»،  سخن گفتند . سپس میزگردی با حضور آقایان  آرمین، گنجی و رحیم پور درباره آرای شریعتی  برگزار شد.

(بیشتر…)


بیست و دومین سالگرد شهادت، (دانشکده ادبیات و دانشکده پرستاری دانشگاه تهران – خردادماه ۱۳۷۸)

«ملیت از نظر دین» ، «شریعتی وهویت ملی»

 

دانشکده ادبیات و دانشکده پرستاری دانشگاه تهران

به کوشش مشترک انجمن های اسلامی این دو دانشکده  مراسمی به مناسبت بیست و دومین سالگرد شهادت شریعتی با حضور حجت الاسلام یوسفی اشکوری، دکتر میناچی و خانم فاطمه گوارایی برگزار می شود. «ملیت از نظر دین»، «شریعتی وهویت ملی» عناوین سخنرانی اقای اشکوری و خانم گوارایی بوده است. دکتر میناچی نیز به ذکر خاطرات مشترک خود و شریعتی می پردازد.

( ایران فردا، خرداد 1378، شماره 54)


بیست و دومین سالگرد شهادت،( تهران دانشگاه خواجه نصیر – خردادماه ۱۳۷۸)

 

«شریعتی و هویت ملی»

 

دانشگاه خواجه نصیر

انجمن اسلامی دانشگاه خواجه نصیر مراسم بزرگداشت شریعتی را با دعوت تقی رحمانی و با سخنرانی ای تحت عنوان «شریعتی و هویت ملی»برگزار کرد.

( ایران فردا، خرداد 1378، شماره 54)


بیست و دومین سالگرد شهادت، (دانشکده عمران دانشگاه خواجه نصیر – خردادماه ۱۳۷۸)

 

«دین و ایدئولوژی در اندیشه شریعتی »

 

دانشکده عمران دانشگاه خواجه نصیر

در این مراسم که به همت انجمن اسلامی دانشکده عمران برگزار شده بود میزگردی در باره «دین و ایدئولوژی در اندیشه شریعتی » با حضور اقایان جلایی پور، زیبا کلام و یوسفی اشکوری تشکیل شد.

( ایران فردا، خرداد 1378، شماره 54)


بیست و دومین سالگرد شهادت، (دانشگاه الزهرا – خردادماه ۱۳۷۸)

 

«دین و ایدئولوژی در آرای شریعتی و مطهری»

 

دانشگاه الزهرا

انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا مراسم بزرگداشت بیست و دومین سالگرد شهادت شریعتی را برگزار کرد. آقایان یوسفی اشکوری و علوی تبار درباره «دین و ایدئولوژی در آرای شریعتی و مطهری» به ترتیب سخن گفتند.

( ایران فردا، خرداد 1378، شماره 54)


بیست و دومین سالگرد شهادت، (تهران ؛‌دانشگاه علم و صنعت – خردادماه ۱۳۷۸)

 

برگزاری میزگرد با حضور مراد ثقفی و تقی رحمانی

دانشگاه علم و صنعت

انجمن اسلامی دانشگاه علم و صنعت به مناسبت بیست و ومین سالگرد شهادت شریعتی میزگردی با حضوراقایان  مراد ثقفی و تقی رحمانی درباره آرای دکتر شریعتی برگزار کرد.

( ایران فردا، خرداد 1378، شماره 54)


بیست و دومین ساگرد شهادت، (دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، تهران – خردادماه ۱۳۷۸)

 

«شریعتی، دین و ملیت» ، «شریعتی و حاکمیت»

دانشگاه تربیت دبیر(شهید رجایی)

دراین مراسم آقای رضا علیجانی با عنوان : «شریعتی، دین و ملیت» و رحیم پور با عنوان «شریعتی و حاکمیت»، سخنرانی کردند.

( ایران فردا، خرداد 1378، شماره 54)


بیست و دومین مراسم سالگرد شهادت شریعتی ( دانشگاه یزد ۱۳۷۸)

 

«شریعتی و جوانان»

یزد

انجمن اسلامی دانشگاه یزد با حضور دکتر ملکی(اولین رئیس دانشگاه تهران پس از انقلاب)بیست و دومین سالگرد شهادت شریعتی را گرامی داشتند. در این سخنرانی دکتر ملکی به گزارش روزنامه نشاط به بحث در مورد «شریعتی و جوانان» پرداخت. وی در ابتدا ضمن بیان اجمالی از تاریخ معاصر ایران نقش و جایگاه شریعتی را در دوران معاصر تشریح کرد. ملکی اظهار کرد. اعتقاد جوانان به مذهب و اصول آن باید تحلیلی باشد نه تقلیدی و شریعتی هم در این جهت نقش به سزایی داشت. وی در ادامه یادآور شد برای مثال شریعتی با فهمی که از اسلام در میان جوانان ایجاد کرد باعث شد که تا سالهای ۵۶ و ۵۷ بی‌حجابی تا میزان قابل توجهی کاهش یابد و حجاب در دانشگاه ها متبلور شود. دکتر ملکی در پایان اظهار داشت : «زمانی که عده‌ای می‌گفتند مذهب تخدیر کننده جتمعه است شریعتی ثابت کرد که مهم عامل تعقل و انقلاب و پیشرفت است.(نشاط- ۲۷ خرداد ۱۳۷۸)