[]

کاریکاتور دکتر شریعتی در کتابهای کمک درسی گاج ( ۱۳۹۶)

photo_2018-02-16_20-22-04

  برگرفته از مجموعه کتابهای استند آپ کمدی گاج

(تاریخ ادبیات کنکور)…

 

«من کدامم»، تئاتر (اسفند ۱۳۹۶)

 

photo_2018-02-07_11-44-28

من کدامم

تئاتر به کارگردانی و نویسندگی کمال الدین غراب، در تاریخ ۱۸ بهمن تا ۴ اسفند ۱۳۹۶ در مشهد: سه راه ادبیات مجتمع دکتر علی شریعتی جهاد دانشگاهی تالار فردوسی، برگزار گردید. به گفته نویسنده، این تئاتر با الهام  از اندیشه‌های دکتر شریعتی و آموزه‌های عرفانی نوشته شده است.

بازیگران عبارتند از : کریم جشنی، جواد محمدزاده، مهران مطیع، حسین شیبانی،امیر احسان امیرپور، نوشین نوروززاده، علی ساعتی.

به همراه هنرجویان: مینا صابری‌نژاد، آوا مهری صدف نبوی، سجاد ستار ، کمند جشنی.

دکور و نور: حسین اله وردی

منشی صحنه: آیدا امامی

کریم: سمیه سرباززاده

دستیار کارگردان: امیر احسان امیرپور

 

پوستر هشتادمین سالگرد تولد دکترشریعتی (۱۳۹۲)

831-small-thuپوستر هشتادمین سالگرد تولد دکترشریعتی

پوستر آرش تنهایی که به مناسبت هشتادمین سالگرد تولد دکترشریعتی طراحی و به بنیاد شریعتی اهدا شده است.

 

تندیس دکتر شریعتی اثر هادی عارفی ۱۳۹۱

 

IMG_3383_

مجسمه ساز: هادی عارفی

images

 

هادی عارفی “ساکن سبزوار, آموزگار, مشاور تحصیلی و کارشناس هنری آموزش و پرورش. -دارای گواهینامه مهارتی حجم سازی با درجه ی ممتاز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. -عضو موسسه توسعه هنرهای تجسمی استان خراسان.

مجسمه ساخته شده توسط هنرمند هادی عارفی، دارای ۵ متر و ۶۰ سانتی متر ارتفاع و از جنس فایبرگلاس است. در ابتدا این مجسمه در بلوار پاسداران شهرستان سبزوار نصب شد. پس از مدتی در سال ۱۳۹۱ به میدان شریعتی همان شهرستان انتقال داده می‌شود. انتقال این مجسمه با شایعاتی همراه بود. به گزارش خبرگزاری فارس نیوز : طی پیگیری‌های مردم سبزوار این مجسمه عصر روز ۲۷ اسفند ماه ۱۳۹۱ از ابتدای بلوار پاسداران برداشته و آن را به داخل میدان شریعتی انتقال می‌دهند که در هنگام پایین آوردن به بخشی از مجسمه خساراتی وارد می شود. در این گزارش آمده است که: عده‌ای قصد وارد کردن خسارت به مجسه را داشتند.این افراد به امید حذف کامل این مجسمه بودند که با هوشیاری مسئولین و مردم  شهرستان سبزوار به خواسته خود نرسیدند.

فارس نیوز

تندیس دکتر شریعتی اثر حسین ماستیانی – ۱۳۹۱

 

 

عاشورای مزینان

 

 

مجسمه ساز: حسین ماستیانی

ماستیانی

حسین ماستیانی مجسمه ساز ، خطاط، نقاش و طراح متولد ۱۳۲۳ از سبزوار، . از این هنرمند خراسانی آثار بسیاری تا کنون به جای مانده است، آثاری همچون سر دیس فردوسي، بوعلي سينا، علامه طباطبايي، اميرکبير، محقق اردبيلي، رازي، خواجه نصيرالدين طوسي،محمدتقي شريعتي ، دکتر چمران و…ماستیانی  ساخت تندیس دکتر شریعتی به طول پنج متر را در سال ۱۳۹۱ به پایان رساند، هم اکنون این مجسمه در مزینان قرار دارد.

photo_2016-02-27_12-25-02

تندیس دکتر شریعتی اثر حمید شانس -۱۳۹۱

 

 

photo_2017-10-29_14-05-28

مجسمه ساز: حمید شانس

eaddee40abd4d3371a8ff4f7faae23b3_XL

حمید شانس در سال ۱۳۳۴ در کرمان متولد شده‌است و از مجسمه سازان معاصر ایرانی و عضو هیأت مدیره انجمن مجسمه سازان ایران است. تا کنون این هنرمند دو تندیس از شریعتی ساخته است که هر کدام سرنوشت ویژه‌ای داشته‌اند. اولین اثر او نیم تنه‌ی شریعتی است که در سال ۱۳۸۹ در پارک شریعتی نصب شد و کمی بعد دزدیده شد. دومین اثر در سال ۱۳۹۱ ساخته شده است که هم اکنون در خانه موزه شریعتی ( خیابان جمالزاه شمالی ) قرار دارد.

نمایشگاه خوشنویسی سخنان شریعتی ۱۳۹۰

517-647-1390-7-19-4-59-2-262Cنمایشگاه خوشنویسی سخنان شریعتی

نمایشگاه خوشنویسی گزیده‌ای از سخنان دکتر شریعتی، کارِ سیدحسن سیدیان، 24 مهر تا 3 آبان 1390 در نگارخانه اندیشه برگزار می‌شود.

 

(بیشتر…)

تندیس دکتر شریعتی اثر محمد حسین فخیمی – ۱۳۸۶

photo_2017-06-25_14-29-28

مجسمه ساز: محمد حسین فخیمی

 

index

 در سی‌ا مین سالگرد شهادت دکتر شریعتی در حسینیه ارشاد از تندیس دکتر شریعتی که توسط هنرمند مجسمه ساز محمد حسین فخیمی ساخته و به خانواده شریعتی  اهداء شده بود، رونمایی شد. این تندیس به‌ صورت نيم‌تنه و با ابعادي حدود 40 سانتي‌متر کاریست از محمد حسين فخيمي که پروفسوري طراحي “‌مجسمه‌سازي” ‌خود را از دانشكده هنرهاي زيباي مادريد (دانشگاه كمپلتكس) با شرايط دانشجويي استثنايي دريافت كرده‌است. او گواهي مجسمه‌سازي را ازسوي دن خوان آوالوس ـ مجسمه‌ساز مشهور اسپانيا – از آن خود كرد.  فخیمی در كارنامه خود گواهي طراحي از استاد حسين شيخ، درجه‌ي عالي ساخت و مدال و نشان درجه گراور از دانشكده‌ي هنرهاي زيباي مادريد و گواهي درجه ريخته‌گري برنز از كارگاه آرپولساي مادريد نيز ثبت کرده است.

 

 

تندیس شریعتی اثر حامد رشتیان – ۱۳۸۶

photo_2017-06-25_14-29-37

مجسمه ساز: حامد رشتیان

 

index

حامد رشتیان، متولد 1363، شاگرد پرویز تناولی مجسمه‌ساز برجسته معاصر ایران است. او با حضور در کلاس‌های تناولی تکنیک‌های مجسمه‌‌سازی برنز را آموخت و پس ار مدتی در پنجمین بی‌ینال مجسمه‌سازی تهران موفق به گرفتن لوح تقدیر هیات داوران شد. نمایشگاه‌های بسیاری از آثار مجسمه این هنرمند در داخل و خارج از کشور برگزار شده‌اند. او از جدید ترین تکنیک‌ها برای ساخت مجسمه از برنز و فایبرگلس استفاده می‌کند.
 حامد رشتیان در سال ۱۳۸۶ در اغاز فعالیت‌های هنری خود تندیس شریعتی را در مراسمی که به مناسبت سی‌ا مین سالگرد دکتر شریعتی در حسینیه ارشاد برگزار شد، به خانواده‌اش اهداء کرد.

 

تندیس دکتر شریعتی اثر نشان تانیک – ۱۳۸۳

 

photo_2017-10-29_11-19-10

 

 

مجسمه ساز: نشان تانیک

160910f20a

نشان تانیک مجسمه ساز ایرانی ارمنی تبار متولد ۱۳۲۸ از ارومیه و از پایه‌گذاران و بانیان موزه‌های مردم شناسی گنجعلی خان کرمان، سعدآباد، تبریز، رشت و موزه پست بود. نشان تانیک در سال ۱۳۸۱ و به دنبال موزه شدن زندان کمیته مشترک ضد خرابکاری (موزه عبرت ) و به سفارش این موزه تندیسی مومی از شریعتی می‌سازد که هم اکنون در یکی از سلول‌های این موزه – زندان  قرار دارد. 

دوسال بعد و این بار به سفارش خانه موزه شریعتی تندیسی دیگر از او توسط نشان تانیک ساخته می‌شود. این تندیس نیز در حال حاضر در اتاق کار شریعتی در خانه موزه قرار دارد.