[]


تندیس دکتر شریعتی ۱۳۸۶

photo_2017-06-25_14-29-37

تندیس شریعتی اثر حامد رشتیان

index

حامد رشتیان متولد 1363 ، شاگرد  پرویز تناولی مجسمه‌ساز برجسته معاصر ایران است او با  با حضور در کلاس‌های تناولی تکنیک‌های مجسمه‌‌سازی برنز را آموخت و پس ار مدتی در پنجمین بی‌ینال مجسمه‌سازی تهران موفق به گرفتن لوح تقدیر هیات داوران شد.نمایشگاه‌های بسیاری از آثار مجسمه این هنرمند در داخل و خارج از کشور برگزار شده‌اند.

حامد رشتیان مجسمه‌سازی که نزد استادان برجسته این رشته آموزش دیده است او از جدید ترین تکنینکها برای ساخت مجسمه از برنز و فایبر کلس استفاده می کند . این هنرمند در سال ۱۳۸۶ سی‌ا مین سالگرد دکتر شریعتی تندیس وی را به خانواده اهداء کرد.

 


تندیس دکتر شریعتی ۱۳۸۶

photo_2017-06-25_14-29-28

 تنديس دكتر شريعتي اثری از  محمد حسین فخیمی

index

در سیمین سالگرد شهادت دکتر شریعتی در حسینیه ارشاد از تندیس دکتر شریعتی که توسط هنرمند مجسمه ساز محمد حسین فخیمی ساخته و به خانواده شریعتی  اهداء شده بود، رونمایی شد. این تندیس  به‌صورت نيم‌تنه و با ابعادي حدود 40 سانتي‌متر کاریست از محمد حسين فخيمي که پروفسوري طراحي “‌مجسمه‌سازي” ‌خود را از دانشكده هنرهاي زيباي مادريد (دانشگاه كمپلتكس) با شرايط دانشجويي استثنايي  دريافت كرده است او گواهي مجسمه‌سازي را ازسوي دن خوان آوالوس ـ مجسمه‌ساز مشهور اسپانيا – از آن خود كرد.  فخیمی در كارنامه خود گواهي طراحي از استاد حسين شيخ، درجه‌ي عالي ساخت و مدال و نشان درجه گراور از دانشكده‌ي هنرهاي زيباي مادريد و گواهي درجه ريخته‌گري برنز از كارگاه آرپولساي مادريد نيز ثبت کرده است.


نمایشگاه خوشنویسی سخنان شریعتی ۱۳۹۰

517-647-1390-7-19-4-59-2-262Cنمایشگاه خوشنویسی سخنان شریعتی

نمایشگاه خوشنویسی گزیده‌ای از سخنان دکتر شریعتی، کارِ سیدحسن سیدیان، 24 مهر تا 3 آبان 1390 در نگارخانه اندیشه برگزار می‌شود.

 

(بیشتر…)