[]


سی و هشتمین سالگرد شهادت دکتر شریعتی ( بنیاد شریعتی – خرداد ۱۳۹۴)

«عرفان در نگاه شریعتی»

11414701_10153263226111598_917051239_n

بنیاد فرهنگی دکتر شریعتی به مناسبت سی‌وهشتمین سالگرد شهادت دکتر علی شریعتی نشستی با عنوان «عرفان در نگاه شریعتی» برگزار کرد. در این نشست به ترتیب :

خانم‌ها: نرگس سوری (بُعد اجتماعی عرفان رهایی‌بخش)، احسان شریعتی (مبنایِ فلسفیِ «کویریات»: در نسبتِ عرفانِ شرقی و فلسفه‌ی اگزیستانس)، سعید رضادوست (تاثیرات مولوی بر هبوط)، مهسا اسداله‌نژاد (احساس عرفانی و نقد سنت تصوف)، محمدلطیف عباس‌پناه (رُزاس دولاشاپل کیست؟)، سخنرانی کردند.

در انتها مجلس با پرسش و پاسخ میان حضار و سخنرانان پایان یافت.

 

(بیشتر…)


سمینار شریعتی و آینده علوم انسانی (پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی – آذرماه ۱۳۹۴)

سمینار

سمینار شریعتی و آینده علوم انسانی

برگزاری سمینار در روز ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۴

انجمن جامعه شناسی ایران با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، سمینار بین المللی «شریعتی و آینده علوم انسانی» را در ۲۳ آذر ماه سال جاری با حضور سخنرانان ایرانی و خارجی برگزار کرد .

این سمینار با دبیر مسئولی آقایان دکتر محمد امین قانعی راد و دکتر سید جواد میری در پنجم مردادماه سال ۱۳۹۴ با فراخوان مقاله شروع به کار کرد. پاسخ به این فراخوان عبارت بوده است از هشتاد مقاله (۶۲ مقاله به زبان فارسی و ۳۰ مقاله به زبان انگلیسی ) که از سوی پژوهشگران و دانشگاهیان ایرانی و خارجی ارسال شده است. اگر چه در آغاز قرار بود سمینار شریعتی و آینده علوم انسانی در دو روز پیاپی برگزارشود اما به دلیل همزمانی با هفته پژوهش و محدودیت زمان و مکان این همایش در روز دوشنبه ۲۳ آذر ماه در دو تالار اندیشه و وحدت از ۳۰/۷ صبح تا ۲۱ شب بطور هم زمان و با حضور گرم شرکت کنندگان به سر انجام رسید .

(بیشتر…)


هشتادو دومین سالگرد تولد شریعتی ( دانشگاه خوارزمی – ۱۳۹۴)

سوءتفاهمی بزرگ در مورد شريعتي.

12247066_901836806561043_8870351277713358905_n-150x150

روز شنبه ٣٠ آبان، نشست «شریعتی و امروز» به مناسبت تولد دکتر شریعتی، از سوی انجمن علمی علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی در سالن غدیر دانشکده علوم انسانی برگزار شد. در این نشست، دکتر قدیر صدری، استاد اندیشه سیاسی و احسان شریعتی، فیلسوف سیاسی معاصر و فرزند دکتر شریعتی، سخنرانی کردند.

(بیشتر…)