[]


بیست و سومین سالگرد شهادت شریعتی (حسینیه ارشاد – خرداد ۱۳۷۹)

photo_2017-05-16_11-55-37

 

 

-شریعتی و تغییرات اجتماعی

-گفتمان شریعتی، گفتمان خودآگاهی

-آگاهی و اصالت انسان

 

در سال ۱۳۷۹مراسم ها و همایش های متعدد و سراسری و از سوی طیف های متعدد سیاسی و فرهنگی به مناسبت بیست و سومین سالگرد شهادت شریعتی برگزار می شود. از نیروهای ملی مذهبی گرفته تا انجمن های اسلامی دانشگاهها و نیز جبهه مشارکت.

(بیشتر…)


بیست و سومین سالگرد شهادت شریعتی (دانشکده فنی دانشگاه تهران – خرداد ۱۳۷۹)

 

photo_2017-05-16_12-06-16

 شریعتی و احیای تفکر دینی

 

 

دانکده فنی دانشگاه تهران:

سمیناری دو روزه تحت عنوان « شریعتی و احیای تفکر دینی» از سوی انجمن اسلامی دانشجویان فنی دانشگاه تهران در تالار شهید چمران  دانشکده فنی دانشگاه تهران، برگزار می شود. در روز اول این مراسم آقایان: مصطفی ملکیان، هاشم آقاجری و حجه الاسلام فاضل میبدی، و نیز میزگردی با حضور حجه الاسلام محسن کدیور، آقای رضا علیجانی و حجه الاسلام غرویان سخن می گویند.

سخنرانان روز دوم این سمینار عبارتند از : فخرالدین حجازی، عبدالکریم سروش، آیت الله صالحی نحف آبادی، زهرا رهنورد. در روز دوم این سمینار نیز میزگردی با حضور آقایان تقی رحمانی، حجه الاسلام پارسانیا، جواد کاشی برگزار می شود. این مراسم با پخش فیلم و اجرای موسیقی توسط حسین زمان به پایان می رسد. (روزنامه های بهار- چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۷۹)

گزارش رسانه‌ها

 

 


بیست و سومین سالگرد شهادت شریعتی (دانشگاه خواجه نصیر – خرداد ۱۳۷۹)

 

photo_2017-05-16_12-25-17

 شریعتی و اندیشه اصلاح طلبی

 

دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی:

سمیناری تحت عنوان «شریعتی و اندیشه اصلاح طلبی» از سوی انجمن اسلامی و کمیته دانشجویی شاخه جوانان جبهه مشارکت دانشگاه خواجه نصیر طوسی در این دانشگاه برقرار می شود. در این مراسم که با حضور دو تن از مشاوران رییس جمهوری دکتر محمد رضا تاجیک و دکتر هادی خانیکی برگزار می شود. علاوه بر این دو تن، دکتر حاتم قادری نیز سخنرانی می کند . این مراسم با پیام آقای سعید حجاریان اففتاح می شود که در آن از ضرورت نقد و از صافی گذراندن آثار شریعتی سخن می گوید و اینکه:«باید اندیشه وی را از فیلتر گذراند تا به صورت بهداشتی در اختیار نسل آینده کشور قرار گیرد.» متن این پیام عبارت است از:‌

(بیشتر…)


بیست و سومین سالگرد شهادت شریعتی ( فردوسی مشهد – خرداد ۱۳۷۹)

 

photo_2017-05-16_10-53-12

همایش باز اندیشی اندیشه های شریعتی

مشهد-دانشگاه فردوسی

سمینار «باز اندیشی اندیشه های شریعتی »با حضور اندیشمندانن داخلی و خارجی در مشهد طی روزهای ۲۰ و ۲۱ مهرماه ۱۳۷۹بدر دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه روند تجلیل از مفاخر علمی دانشگاه مشهد، با همکاری معاونت فرهنگی-اجتماعی وزارت علوم و جهاد دانشگاهی مشهد برگزار می شود. بنا بر گفته دکتر عبدالله رادمرد:« تعداد زیادی مقاله از سوی صاحبنظران خارجی برای  دفتر همایش ارسال شده که از میان آنها مقاله های ارسالی از سوی «روژه گارودی » از فرانسه، ساشادینا و کورزمن از آمریکا، عماد بازی، از استرالیا و راشدالغنوشی از انگلستان قابل توجه است. دکتر رادمرد، اعضای کمیته علمی این همایش را دکتر هاشم آغاجری، دکتر حسین رزمجو، دکتر هادی خانیکی، دکتر نجفقلی حبیبی و خانم زهرا رهنورد معرفی کرد.

(بیشتر…)


بیست و سومین سالگرد شهادت شریعتی ( دانشگاه تربیت معلم کرج – خرداد ۱۳۷۹)

photo_2017-05-16_12-25-46

 

شریعتی، اصلاح گر انقلابی

 بیان ۳۰ خرداد ۱۳۷۹

کرج- دانشگاه تربیت معلم

دکتر تاجیک، مشاور رئیس جمهور و استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی در دانشگاه تربیت معلم کرج سخنرانی اصلی مراسم بزرگداشت شریعتی است. عنوان سخنرانی او در این نشست :«شریعتی، اصلاح گر انقلابی » است. بخشی از این سخنرانی چنین است:

(بیشتر…)


بیست و سومین سالگرد شهادت شریعتی ( مزینان- خرداد ۱۳۷۹)

 

photo_2016-02-27_12-41-17

شریعتی، نیاز دیروز و امروز ما

مزینان

در این مراسم که به مناسبت بیست و سومین سالگرد شهادت شریعتی در روستای مزینان و به دعوت مردم انجام می شود، دکتر معین وزیر علوم سخنرانی می کند. این سخنرانی با عنوان «شریعتی، نیاز دیروز و امروز ما» در حضور جمع کثیری از مردمان روستا و جمعیتی که از سبزوار و مشهد آمده بودند ایراد گردید. (بهار- ۱۹ تیر ۱۳۷۹)