[]


شریعتی و اندیشه‌هایش از نگاه دکتر سروش ( راه مجاهد- فروردین ‍۱۳۷۲)

0

منبع: راه مجاهد

تاریخ: فروردین ماه ۱۳۷۲ شماره ۷۲

«راه مجاهد» با مدیر مسئولی مهندس لطف‌الله میثمی شماره ۷۲ به تاریخ فروردین ۱۳۷۲ به مناسبت پانزهمین سالگرد شهادت دکتر شریعتی دو مطلب را به نقد و بررسی آراء شریعتی اختصاص داده است.

مطلب اول با نام « دیگر چه نیازی‌است به تو شریعتی » به قلم یکی از خوانندگان مجله که نامش درج نشده است و مطلب دیگر تحت عنوان « شریعتی و اندیشه‌هایش » که متن سخنرانی ای از دکتر سروش است به چاپ رسیده است.

راه مجاهد pdf


مبانی فکری – فلسفی اندیشۀ دکتر شریعتی (جهان اسلام – مرداد و تیرماه ۱۳۷۲)

photo_2018-02-18_13-33-31

مبانی فکری – فلسفی اندیشۀ دکتر شریعتی

دکتر رضا داوری اردکانی

منبع: ویژه‌نامه فرهنگی جهان اسلام

تاریخ :مرداد و تیر 1372

متن حاضر مصاحبه‌ای است که دست اندر کاران مجله جهان اسلام در سال ۱۳۷۲ با دکتر رضا داوری اردکانی

در باره اندیشه‌های دکتر شریعتی شده است.

(بیشتر…)


ویژه نامه دکتر علی شریعتی( ویژه نامه فرهنگی جهان اسلام) ۱۳۷۲

scan0087

ویژه نامه  دکتر علی شریعتی

ویژه نامه فرهنگی جهان اسلام ،شماره ۶ ، مرداد و تیرماه۱۳۷۲

شماره‌ی 6 مجله‌ی جهان اسلام (مرداد و تیر 1372) ویژه‌نامه‌ای است در مورد دکتر شریعتی با متن‌هایی از مهندس بازرگان، رضا داوری اردکانی، عبدالکریم سروش، محمدامین قانعی‌راد، پرویز خرسند، احسان هوشمند، محسن خیمه‌دوز، س. اکبرزاده، موریس کرنستون، آدل فردوس، منصوره موسوی، حجت‌الاسلام صالحی نجف‌آبادی، حمیدرضا نکودست، الف – منصوری، علی ایزدی، محمد حکیم‌پور، علی میرمیرانی، مژگان ایلانلو، ابوالفضل گرامی، رحیم وحدت، نیما ریش، حسن لطفی. 

در این صفحه دو مقاله ارایه می‌شود که هر دو به نحوی به نامه منتشر نشده از دکتر شریعتی در مجله پانزده خرداد پرداخته‌اند. مقاله اول با عنوان « پیرامون پرونده سازی مجله پانزده خرداد» از محمد حکیم پور و مقاله دوم با عنوان « نگاهی به نامه منتشر نشده دکتر علی شریعتی» از احسان هوشمند.

pdf  ضمیمه :
(بیشتر…)