[]


بیستمین سالگرد شهادت شریعتی، (حسینیه ارشاد -۲۸ خرداد ۱۳۷۶)

 

« دکتر علی شریعتی نمادی از نوزایی اسلامی»

 

 

روزنامه اطلاعات ۲۸ خرداد ۱۳۷۶

 

حسینیه ارشاد

مراسم بیستمین سالگرد شهادت شریعتی که به دعوت دفتر پژوهش های فرهنگی دکتر علی شریعتی و با اعلان همبستگی انجمن اسلامی مهندسین، موسسه دائره المعارف تشیع، بنیاد خیریه و فرهنگی شط، انجمن اسلامی پزشکان، و ناشرینی چون : انتشارات آگاه، پروین، چاپخش، سیروس، شرکت سهامی انتشار، انتشارات قلم، نشر نی، مدرس و نیز فراخوان بیش از دویست و پنجاه نفر ازشخصیت های فرهنگی و سیاسی انجام شده بود، در حسینیه ارشاد برگزار شد.

(بیشتر…)


بیستمین سالگرد شهادت شریعتی (کتابخانه حسینیه ارشاد -۲۹ خرداد۱۳۷۶ )

 

«شریعتی، سنت،مدرنیته» ، «چرا شریعتی»

مراسمی از سوی دفتر پژوهش های فرهنگی دکتر علی شریعتی طی دو روز در تالار کتابخانه حسینیه ارشاد برگزار گردید. در روز اول میزگردی با حضور اقایان یوسفی اشکوری، دکتر غنی نژاد و علیرضا علوی تبار  تحت عنوان «شریعتی، سنت،مدرنیته» برگزار شد. در روز دوم پس از قرائت مقاله ای  از احسان شریعتی  توسط آقای محمود عمرانی، آقای تقی رحمانی تحت عنوان «چرا شریعتی» سخنرانی نمود.


بیستمین سالگرد شهادت شریعتی؛ ( دانشکده فنی دانشگاه تهران – خردادماه ۱۳۷۶)

 

«شریعتی و تجدید حیات اندیشه اسلامی»

روزنامه مبین تیر ماه ۱۳۷۶

سمیناری تحت عنوان «شریعتی و تجدید حیات اندیشه اسلامی»طی سه روز پیاپی توسط انجمن اسلامی دانشکده فنی برگزار می شود. در این سمینار اقایان فخرالدین حجازی، رسول جعفریان و خانم زهرا رهنورد و اقایان مقدم، نجفقلی حبیبی، کدیور، آغاجری و تسلیمی سخنرانی نمودند. این برنامه همراه با اجرای تئاتری دانشجویی به پایان می رسد.


بیستمین سالگرد شهادت شریعتی، (دانشگاه خواجه نصیر – خردادماه ۱۳۷۶)

«میراث شریعتی برای نسل جوان»

 

معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی خواجه نصیر

«میراث شریعتی برای نسل جوان»، عنوان سخنرانی آقای یوسفی اشکوری در این مراسم بود و فیلم «آری اینچنین بود ای برادر» نیز به نمایش درآمد.

( ایران فردا 1376- مرداد- شماره 35)


بیستمین سالگرد شهادت شریعتی، (تهران؛دفتر جامعه زنان – خردادماه ۱۳۷۶)

 

«چه باید کرد» ، «شریعتی و زن» ، «هنر از دیدگاه شریعتی»

 

تهران؛ دفتر جامعه زنان

مراسمی در دفتر جامعه زنان با حضور خانم ها اعظم طالقانی، خانم دانشور، خان آذرافرا(چه باید کرد)، فاطمه گوارایی(شریعتی و زن) و پروین بختیاری(هنر از دیدگاه شریعتی) سخنرانی کردند.

( ایران فردا 1376- مرداد- شماره 35)


بیستمین سالگرد شهادت شریعتی، نشست های خصوصی( خردادماه۱۳۷۶)

نشست های خصوصی در بیستمین سالگرد شهادت شریعتی

 

 تهران

-در مراسمی که از سوی نهضت ازادی برگزار گردید آقایان دکتر توسلی و دکتر یزدی  پیرامون شریعتی، چمران و سالگشت خلع ید سخنرانی نمودند.

-در مراسم دیگری که در منزل دکتر پیمان برگزار شد پس از قرائت شعری توسط آقای طه حجازی، دکتر پیمان تحت عنوان «نقد  امامت» سخنرانی کرد.

-مراسمی در منزل خسرو منصوریان که در آن آقای یوسفی اشکوری تحت عنوان «نگاهی به نظریه امت و امامت» سخنرانی کرد.

-مراسمی در منزل دکتر رئیس طوسی با حضور جمعی از علاقه مندان برگزار گردید.آقایان نصیریان « مقدمه ای بر عرفان شریعتی»، عبدالکریم شریعتی «شخصیت شریعتی»، نکو دست «عرفان شریعتی، برخی رمزگشایی ها» و محسن هجری «وجود تمایز دو عرفان» سخنرانی کردند.

( ایران فردا 1376- مرداد- شماره 35)


بیستمین سالگرد شهادت شریعتی، (دانشگاه تبریز – خردادماه ۱۳۷۶)

«حکومت دینی و علما»

 

در مراسمی در دانشگاه تبریز، اقای کدیور تحت عنوان «حکومت دینی و علما» سخنرانی می کند.

( ایران فردا 1376- مرداد- شماره 35)


بیستمین سالگرد شهادت شریعتی، ( شیراز دانشکده علوم پزشکی ۲۸ خرداد ۱۳۷۶)!

 

سمینار دو روزه سالگرد شهادت شریعتی

 

 دانشکده علوم پزشکی شیراز

در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شیراز مراسمی دو روزه با حضور جمعی از روشنفکران و فعالین مدنی برگزار می شود. در این مراسم و در روز اول  دکتر جواد کاشی با عنوان «دو قرائت از اندیشه سیاسی شریعتی» ، دکتر پارسا : «نوسازی اندیشه دینی»، حجت الاسلام کدیور: «حکومت دینی و مصلحت» سخنرانی می کنند. در روز دوم: آقای عمادالدین باقی تحت عنوان « دموکراسی و حکومت دینی» و آقای اکبرگنجی با نام  «تعبیر فاشیستی از اسلام» و در پایان آقای علوی تبار با نام « جامعه مدنی و ایدئولوژی» سخنان خود را عرضه می کنند.

( ایران فردا 1376- مرداد- شماره 35)


بیستمین مراسم سالگرد شهادت شریعتی،( مشهد دانشگاه فردوسی ـ ۲۸ خرداد ۱۳۷۶)

 

سمینار دو روزه سالگرد شهادت شریعتی

 

مشهد دانشگاه فردوسی

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه های فردوسی و علوم پزشکی طی دو روز مراسمی را با یاد شریعتی برگزار می کنند.  در روز اول: عبدالکریم شریعتی (شخصیت دکتر شریعتی) علیرضا علوی تبار( روشنفکری پس از شریعتی)کدیور(حکومت دینی و جامعه دینی) سخن می گویند. در روز دوم دکتر رزمجو( آرمان ها، غم ها و دیدگاه های شریعتی) و آقای یوسفی اشکوری(شریعتی و نقد سنت و تجدد) سخنرانان اصلی مراسم هستند.  نمایشگاه عکس و آثار خطی و همچنین برگزاری اردوی بازدید از کویر مزینان از فعالیت های حاشیه این مراسم بوده است.

( ایران فردا 1376- مرداد- شماره 35)


بیستمین مراسم سالگرد شهادت شریعتی ( سازمان هلال احمر، اصفهان – ۲۸ خرداد ۱۳۷۶)

 

«میراث شریعتی پس از بیست سال»

 

اصفهان

به مناست بیستمین سالگرد شهادت شریعتی در سالن هلال احمر شهر اصفهان مراسمی برگزار گردید.  در روز اول مهندس محمد علی نجفی(کارگردان سینما) دکتر محمد مهدی جعفری درباره دکتر شریعتی سخنرانی نمودند و به دنبال آن میزگردی با حضور آقای صلواتی برگزار شد. سخنران روز دوم آقای یوسفی اشکوری بود که متاسفانه با حمله نیروهای فشار نیمه تمام ماند. این مراسم  اگرچه مجوز داشت اما به بهانه ای که استانداری مجوزش را باطل کرده مورد تهاجم قرار گرفت. گفته شد که علت این تهاجم مخالفت  برخی روحانیون مخالف و حامیان انصار حزب الله در تهران اتفاق افتاده است . مردم شرکت کننده از ساعت 6 تا 9 بعد از ظهر در بیرون محل تحصن کرده و به دنبال آن در اعتراض به لغو مراسم طوماری را نیز امضا می کنند. آقای یوسفی اشکوری مجبور می شود سخنرانی خود را در محفلی خصوصی عرضه کند. «میراث شریعتی پس از بیست سال»، عنوان سخنرانی ایشان بوده است. 

( ایران فردا 1376- مرداد- شماره 35)