[]


اعلام حمایت جنبش مسلمانان مبارز از مراسم دومین سالگرد شهادت شریعتی (خرداد ۱۳۵۸)

384-255-1389-8-10-16-19-32-A9F3

اطلاعیه‌ی جنبش مسلمانان مبارز

منبع: روزنامه خراسان

تاریخ: ۲۹ خرداد ۱۳۵۸

 

۲۹ خرداد سالروز شهادت متفکر مجاهد و اسلام‌شناس بزرگ دکتر علی شریعتی است. مردی‌ که نقش برجسته و سازنده‌اش در باروری انقلاب فرهنگی و بازشناسی اسلام راستین در تاریخ معاصر بر کسی پوشیده نیست. وی با تلاش نبوغ‌آمیز و با صداقت و دردمندی بی‌سابقه و فرهنگ زنده و پر تحرک و حیات‌بخش اسلام را از گرد و غبار مسخ و تحریف زدود. و از آن منبع لایزال مشعلی تابناک و فروزان در آسمان زندگی انسانی فرزندان خلق ما برافروخت. میلیون‌ها مردم دردمند و مشتاق آزادی و عدالت را به حقیقت جاودانه اسلام آشنا ساخت. در دل‌های جوانان بذر آگاهی و امید، مبارزه، جهاد و شهادت افشاند.

دکتر شریعتی، ادامه دهنده راستین راه متفکرانی مجاهد چون سیدجمال و اقبال بود. که برای بیداری توده مسلمان و بسیج آنها علیه ظلم و استعمار و استحمار و نابود ساختن ابلیس‌های سه‌گانه (زر، زور، تزویر) قبل از هر چیز به انقلاب فکری در جامعه و در اندیشه نسل جوان اعتقاد داشت. شروع این انقلاب را در معرفی درست اسلام و اصیل و زنده کردن احساس مسئولیت انسانی و نشان دادن خط سرخ جهاد و شهادت در تاریخ پرتلاش و شکوهمند ائمه و توده‌ای محکوم و تحت ستم می‌دید.

جنبش‌های آزادی‌بخش مردم مسلمان هر بار از یک چنین کوشش و جریان فکری اسلامی الهام گرفته و تغذیه می‌شود چنانکه انقلاب اخیر هم بعد از ظهور انقلاب فکری و فرهنگی در اندیشه اسلامی مردم و نسل جوان بارور گردید. و در جاده تکامل و پیروزی براه افتاد.

دکتر شریعتی تا آخرین لحظه از حیات پربار خود چون شمعی عاشقانه سوخت و قلب‌های آرزومند را گرمی و آگاهی بخشید جهاد را یک ضرورت انسانی و شهادت را نقطه اعتلاء هجرت بسوی خویشتن خدائی می‌دید. و خود نمونه اعلای یک مجاهد مهاجر و شهید بود. یادش را گرامی و به راهش ادامه می‌دهیم و همراه با دیگر برادران و خواهران در مراسم ویژه‌ای که از طرف خانواده دکتر شریعتی اعلام می‌شود فعالانه شرکت می‌جوئیم.

جنبش مسلمانان مبارز ـ ۲۲ خرداد ۱۳۵۸

 

اطلاعیه‌ی جنبش مسلمانان مبارز.pdfنویسنده : اپراتور سایت تاریخ ارسال : مارس 1, 2015 645 بازدید       [facebook]