[]

«چشم‌انداز شریعتی رویاروی بحران امروز»؛ چهل و پنجمین یادمان شهادت شریعتی (نشست مجازی در کلاب‌هاوس ـ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱)

چشم‌انداز شریعتی رویاروی بحران امروز

ساختن همبستگی: در ستایش رویای مشترک

 

در سالروز شهادت شریعتی چهل و پنجمین یادمان شهادت وی همانند سال‌های اخیر در بستر مجازی برگزار می‌شود. این نشست از ساعت ۲۱ و با حضور رضا امیدی، فهیمه بهرامی، آرمان ذاکری، مسلم زمانی، احسان شریعتی، جواد کاشی، شیما کاشی و مجتبی مهدوی در فضای کلاب‌هاوس آغاز خواهد شد. برای ورود به نشست می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

(بیشتر…)

شریعتی و مسائل امروز ما (دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا ـ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱)

شریعتی و مسائل امروز ما

سازمان مردم نهاد «جمعیت پایش شفاف سازی و ریشه کنی فقر و فساد» همراه با پژوهشکده علوم اقتصادی و گروه اقتصاد دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد دانشگاه الزهرا نشستی تحت عنوان «شریعتی و مسائل امروز ما» برگزار می‌کنند. این نشست از ساعت ۱۳ تا ۱۵ روز یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ به مدیریت مجتبی امیری برگزار شده و سخنرانان آن حسن محدثی گیلوایی و حسین راغفر خواهند بود. این نشست از طریق اینستاگرام جمعیت پایش شفاف سازی و ریشه‌کنی فقر و فساد نیز به‌طور زنده پخش خواهد که آدرس آن در انتهای خبر درج شده است.

(بیشتر…)

ویژه‌برنامه‌ی گرامی‌داشت چهل و پنجمین سالکوچ دکتر علی شریعتی (محفل تخصصی ادبیات و هنر پرنیان _ ۳۱ خرداد ۱۴۰۱)

ویژه‌برنامه‌ی گرامی‌داشت چهل و پنجمین سالکوچ دکتر علی شریعتی

محفل تخصصی ادبیات و هنر پرنیان در راستای سلسله نشست‌های علوم اجتماعی ویژه‌برنامه‌ای به مناسبت گرامی‌داشت سالگرد شهادت شریعتی برگزار می‌کند. این نشست با موضوع «میراث و میراث‌داران شریعتی» و با حضور بیژن عبدالکریمی برگزار خواهد شد. برنامه به‌صورت سخنرانی و پرسش و پاسخ در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، از ساعت ۲۱ الی ۲۳ جریان خواهد داشت. نشست مذکور در گروهها و کانالهای دیگری از پیام‌ر‌سان تلگرام، از جمله کانال بیژن عبدالکریمی بصورت همزمان بازنشر می‌شود. علاقمندان می‌توانند از آدرس‌های زیر برای ورود به محفل پرنیان و کانال بیژن عبدالکریمی استفاده کنند:

لینک دعوت به گروه محفل پرنیان

لینک دعوت به کانال دکتر عبدالکریمی

یادمان چهل و پنجمین سالگرد عروج دکترعلی شریعتی مزینانی (روستای مزینان ـ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱)

یادمان چهل و پنجمین سالگرد عروج دکترعلی شریعتی مزینانی

 

همزمان با سالروز شهادت فرزند شایسته کویر مزینان معلم شهید انقلاب دکترعلی شریعتی مزینانی روز یکشنبه ۲۹ خرداد در زادگاهش مزینان برگزار می شود.

مردم قدرشناس کویر پس از رجعت علی پسر مزینان به سوی آسمان در ۲۹ خرداد ۵۶ و با پیروزی انقلاب اسلامی هرسال در تهران و زادگاهش با برگزاری مراسم سنتی و بومی یاد و نام او را گرامی می دارند.

اکنون با برچیده شدن بساط بیماری کرونا ضمن رعایت شیوه های بهداشتی در چهل و پنجمین سالگرد اسطوره کویر، مراسم یادبودی با حضور علاقه مندان و دوستداران شریعتی و مردم خداجوی این کهن دیار تاریخی از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح در هیئت ابوالفضلی مزینان برگزار می شود.

نشست «دکتر شریعتی: مسئولیت روشنفکری و بحران های اجتماعی» به مناسبت سالروز شهادت شریعتی (نشست مجازی در اسکای‌روم _ ۲۸ خرداد ۱۴۰۱)

دکتر شریعتی: مسئولیت روشنفکری و بحران های اجتماعی

 

انجمن ایرانی تاریخ شعبه قزوین با همکاری انجمن جامعه شناسی ایران دفتر شهر قزوین نشستی مجازی با حضور عباس منوچهری و امیرحسین حاتمی برگزار می‌کند.
این نشست روز شنبه ۲۸ خرداد از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در محیط اسکای‌روم برگزار خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند برای ورود به نشست از لینک زیر استفاده نمایند:

ورود به نشست

نشست «در برابر سرنوشت» به مناسبت سومین سالگرد پوران شریعت‌رضوی (کلاب سمپوزیوم شریعتی در کلاب‌هاوس ـ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰)

در برابر سرنوشت

مکان: کلاب سمپوزیوم شریعتی (رویداد آنلاین بر بستر کلاب‌هاوس)
زمان: ۲۸ بهمن ۱۴۰۰

(بیشتر…)

نشست «مردم، انقلاب و شریعتی» به مناسبت سالگرد انقلاب (کلاب سمپوزیوم شریعتی در کلاب‌هاوس ـ ۲۲ بهمن ۱۴۰۰)

مردم، انقلاب و شریعتی

مکان: کلاب سمپوزیوم شریعتی (رویداد آنلاین بر بستر کلاب‌هاوس)
زمان: ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

(بیشتر…)

سومین یادمان پوران شریعت رضوی از سوی بنیاد شریعتی در فضای کلاب‌هاوس برگزار می‌شود (۲۸ بهمن ۱۴۰۰)

در برابر سرنوشت

 

به مناسبت سومین سالگرد پوران شریعت‌رضوی نشست مجازی «در برابر سرنوشت» از سوی بنیاد فرهنگی شریعتی برگزار می‌شود. در این نشست که به سیاق سال‌های اخیر به علت همه‌گیری ویروس کرونا به شکل مجازی برگزار خواهد شد چهره‌های زیر به ایراد سخن خواهند پرداخت:

(بیشتر…)

بزرگداشت «پوران شریعت رضوی» در محفل تلگرامی پرنیان برگزار می‌شود (۲۹ بهمن ۱۴۰۰)

یادواره‌ای برای سومین سالکوچ دخترکی در دوردست …

بزرگداشت «پوران شریعت رضوی»

 

محفل تخصصی ادبیات و هنر پرنیان به مناسبت سومین سالگرد پوران شریعت‌رضوی مراسمی مجازی با حضور ناصر فکوهی برگزار می‌کند. موضوع محوری این نشست که در تاریخ ۲۹ بهمن برگزار می‌شود «درهم‌ تنیدگی زن‌گرایانه: یک روایت فرهنگی» خواهد بود.

(بیشتر…)

برگزاری نشست مجازی «مردم، انقلاب و شریعتی» (۲۲ بهمن ۱۴۰۰)

برگزاری نشست مجازی «مردم، انقلاب و شریعتی»

در سالگرد انقلاب، نشستی مجازی با عنوان «مردم، انقلاب و شریعتی» از سوی بنیاد فرهنگی شریعتی برگزار می‌شود. سخنرانان این نشست که در محیط کلاب‌هاوس برگزار خواهد شد عبارتند از: هاشم آقاجری، مسعود پدرام، علیرضا رجائی، حسین رفیعی، احمد زید آبادی، احسان شریعتی، محمود عمرانی و محمد جواد غلامرضا کاشی.

زمان: جمعه ۲۲ بهمن (۱۱ فوریه) ـ ساعت ۲۰ به وقت ایران

(بیشتر…)