Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

مراسم نصب تندیس دکتر شریعتی در ساختمان جهاد دانشگاهی مشهد (دانشکده ادبیات سابق ـ شهریور ۱۳۸۰)

نصب تندیس دکتر شریعتی در ساختمان جهاد دانشگاهی مشهد (دانشکده ادبیات سابق)

مکان: ساختمان جهاد دانشگاهی مشهد (دانشکده ادبیات سابق)
زمان: شهریور ۱۳۸۰

 

تندیس دکتر شریعتی در ساختمان سابق دانشکده ادبیات که پس از طی مراحل مختلف اداری و با نظر هیأت امنای دانشگاه‌های شرق کشور و موافقت دکتر معین وزیر علوم به جهاد دانشگاهی فروخته شد، نصب خواهد شد. مهدی شریفی معاون فرهنگی جهاد در گفتگو با ایسنا گفت: به منظور حفظ صبغه فرهنگی ساختمان دانشکده ادبیات و علوم انسانی که محل تحصیل و تدریس اساتید برجسته ادب و فرهنگ کشور بوده است، پس از انتقال این دانشکده به پردیس دانشگاه فردوسی، این محل به مرکزی فرهنگی، علمی و پژوهشی تبدیل خواهد شد.

دین، شریعت و معنویت (حسینیه ارشاد ـ ۳۱خرداد ۱۳۸۰)

دین،شریعت و معنویت

مراسم بیست و چهارمین سالگرد شهادت شریعتی
مکان: حسینیه ارشاد
زمان: ۳۱ خرداد ۱۳۸۰

 

به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد شهادت شریعتی سمیناری تحت عنوان «دین،شریعت و معنویت» در حسینیه ارشاد به تاریخ ۱۳۸۳/۳/۳۱ و به دعوت آقایان دکتر یدالله سحابی، احمد صدر حاج سید جوادی، حسین شاه حسینی، مهندس علی اکبر معین فر، اعظم طالقانی، دکتر نظام الدین قهاری، مهندس لطف الله میثمی و مهندس حبیب یکتا برکزار شد. (در این مراسم آقایان دکتر میناچی، علی طهماسبی،دکتر هاشمی آغاجری و حجت الاسلام محسن کدیور سخن گفتند و در پایان از ترجمه کتاب اتوپیای شریعتی ترجمه مجید نکودست رونمایی شد. (روزنامه ایران-۴ تیر ۱۳۸۰).عناوین سخنرانی ها عبارت بودند از:

(بیشتر…)

سمینار «شریعتی و احیای تفکر دینی» (دانشکده فنی دانشگاه تهران ـ ۲۸ و ۲۹ خرداد ۱۳۸۰)

شریعتی و احیای تفکر دینی

بیست و چهارمین سالگرد شهادت شریعتی
مکان: دانشکده فنی دانشگاه تهران
زمان: ۲۸ و ۲۹ خرداد ۱۳۸۰

 

در این مراسم که به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد شهادت شریعتی و توسط انجمن اسلامی دانشکده فنی برگزار شده بود آقایان مجتهد شبستری، موسویان و محسن کدیور، سخنرانی کردند. دو میز گرد با حضور اقایان جلایی پور، دکتر منوچهری و دکتر اغاجری و علوی تبار برگزار شد. همچنین دو پیام از دکتر سروش و اکبر گنجی نیز در این مراسم قرائت گردید.

(بیشتر…)

بیست و چهارمین سالگرد شهادت شریعتی (روستای مزینان ـ ۳۰ خرداد ۱۳۸۰)

مراسم  سالگرد شهادت شریعتی در مزینان

مکان: روستای مزینان
زمان: ۲۹ خرداد ۱۳۸۰

 

مراسم بیست و چهارمین سالگرد شهادت شریعتی در زادگاهش مزینان با حضور جمع کثیری از دانشجویان و اساتید دانشگاهُ شخصیت های علمی و فرهنگی  و تعدادی از فرماندارانُ بخشداران و نیز با حضور علی صالح آبادی، مشاور وزیر مسکن و شهرسازی برگزار شد. معاون وزیر مسکن شریعتی را موتور حرکت انقلاب دانست.

منبع: روزنامه ملت (۳۰ خرداد ۱۳۸۰)

بیست و چهارمین سالگرد شهادت شریعتی (دانشگاه علوم پزشکی شیراز ـ ۲۹ خرداد ۱۳۸۰)

بیست و چهارمین سالگرد شهادت شریعتی در شیراز

مکان: دانشگاه علوم پزشکی شیراز
زمان: ۲۹ خرداد ۱۳۸۰

 

انجمن اسلامی دانشگاه شیراز به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد شهادت شریعتی مراسمی با حضور چهره های دانشگاهی و سیاسی برگزار کرد. در این مراسم احمد حکیمی پور، عضو شورای شهر تهران، مسعودسپهرُ روزنامه نگار و استاد دانشگاه سخنرانی کردند. و در پایان مقالات دانشجویی نیز ارائه گشت.  احمد حکیمی پور  از تاثیر شریعتی در جامعه کنونی سخن گفت. شریعتی روشنفکر دینی‌ای بود که هم می‌خواست مشکلات جامعه حل شود و هم دین حفظ شود. دکتر مسعود سپهر نیز گفت: شریعتی جزو آرمان‌ها و جزو اسطوره‌های انقلاب است. او کسی بود که ملیت و اسلامیت را با هم مطرح می‌کرد.