Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

شریعتی؛ رجعتگاه روشنفکران امروز (حسینیه ارشاد ـ ۱۳۸۳)

photo_2017-05-23_15-37-01

 

شریعتی؛ رجعتگاه روشنفکران امروز

مراسم بیست و هفتمین سالگرد شهادت شریعتی
مکان: حسینیه ارشاد
تاریخ: ۲۰ خرداد ۱۳۸۳

 

بیست و هفتمین سالگرد شهادت شریعتی در حسینیه ارشاد با سخنرانی محسن کدیور، سوسن شریعتی، علی قاسمی ، اسماعیل حاکمی و آقای علی طهماسبی سخنرانی کردند. «روشنفکری دینی و فراروی» (محسن کدیور)، «شریعتی، دینداری نوین» (سوسن شریعتی) ،«شریعتی، متأله ایدئولوگ» (علی قاسمی)، «شریعتی روشنفکری دینی»(علی طهماسبی) عناوین سخنرانی های انجام شده در این مراسم بود. گزارش این مراسم را می‌توانید در ادامه‌ی مطلب بخوانید:

(بیشتر…)

همایش «شریعتی: فجایع دیروز، بحران های امروز، دغدغه های فردا» (دانشکده فنی دانشگاه تهران ـ ۱۳۸۳)

photo_2017-05-23_15-42-59

شریعتی: فجایع دیروز، بحران های امروز، دغدغه های فردا

همایشی دو روزه به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت شریعتی
مکان: دانشکده فنی دانشگاه تهران
زمان: ۳۱ خرداد ۱۳۸۱

 

همایش «شریعتی:فجایع دیروز، بحران های امروز، دغدغه های فردا» در تالار دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد. در این مراسم سوسن شریعتی، محسن کدیور، غلامعباس توسلی، فاضل میبدی، احمد قابل و علی طهماسبی سخنرانی کردند.«چالشگری با گفتمان زمانه» (سوسن شریعتی)، «روحانیت پس از شریعتی» (محسن کدیور)، «جغرافیای سخن شریعتی» (غلامعباس توسلی)، « الگوی سوم روشنفکری» (فاضل میبدی)،«زورآزمایی سنت و مدرنیسم» (احمدقابل) عناوین سخنرانی های این مراسم بود.

نشست «دموکراسی در اندیشه شریعتی» از مجموعه نشست‌های «…تا دموکراسی» (جبهه مشارکت حوزه شمال تهران – خرداد ۱۳۸۳)

photo_2017-05-31_14-00-17

«…تا دموکراسی»: دموکراسی در اندیشه شریعتی

مکان: جبهه مشارکت (حوزه شمال تهران)
زمان: خرداد ۱۳۸۳

 

در این مراسم که به مناسبت سالگرد شهادت شریعتی و در چهارچوب سلسله نشست های «تا دموکراسی» جبهه مشارکت برگزار شده بود آقایان هادی خانیکی (معاون وزیر علوم و استاد علوم ارتباطات) و محمد بسته‌نگار سخنرانی کردند.

(بیشتر…)

شریعتی؛ ققنوس عصیان (دانشگاه علوم پزشکی ایران ـ خرداد ۱۳۸۳)

photo_2017-05-23_15-45-27

شریعتی؛ ققنوس عصیان

بیست و هفتمین سالگرد شهادت شریعتی
مکان: دانشگاه علوم پزشکی ایران
زمان: خرداد ۱۳۸۳

 

به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت شریعتی و به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی سوسن شریعتی و دکتر پیمان سخنرانی کردند. در این مراسم که «شریعتی؛ ققنوس عصیان» نام داشت قرار بر آن بود که در نسبت سیاست و اخلاق در آراء شریعتی سخن گفته شود. به پشتوانه همین مفهوم بود که حاضران در مجلس به یاد دکتر شریعتی و به پاس مقاومت پیروان او از جمله دکتر هاشم آغاجری برای مدتی به پا خاسته و سکوت کردند. دکتر پیمان ادامه این راه را منوط به پاسخ گویی به دو پرسش می داند: « اول اینکه برای رهایی از شرایط موجود، ریشه در کجا داریم و دوم اینکه با چه شرایطی روبرو هستیم تا قدرت اندیشیدن پیدا کنیم؟» سوسن شریعتی، سخنران دیگر این مراسم گفت:«شریعتی دین را نه فقط برای آخرت بلکه برای دنیا نیز می خواهد. او مدام در حال بازاندیشی درباره نسبت خود با امر مقدس، متن مقدس و اسطوره های دینی خود است و به سیاست نیز خارج از حوزه اخلاق هرگز نمی اندیشد.»

منبع: وقایع اتفاقیه (۲۶ خرداد ۱۳۸۳)

بیست و هفتمین سالگرد شهادت شریعتی در شیراز (تالار فجر دانشگاه شیراز ـ خرداد ۱۳۸۳)

بیست و هفتمین سالگرد شهادت شریعتی در شیراز

مکان: تالار فجر دانشگاه شیراز
زمان: خرداد ۱۳۸۳

 

به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه شیراز، مراسم بیست و هفتمین سالگرد شهادت شریعتی با سخنرانی آقایان دکتر پیمان، مسعود پدرام و کریم مجرب (عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز) در تالار فجر برگزار شد.

بیست و هفتمین سالگرد شهادت شریعتی در سبزوار ( تالار استاد محمدتقی شریعتی دانشگاه سبزوار ـ خرداد ۱۳۸۳)

 بیست و هفتمین سالگرد شهادت شریعتی در سبزوار

مکان: تالار استاد محمدتقی شریعتی دانشگاه سبزوار
زمان: خرداد ۱۳۸۳

 

در این مراسم که به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت شریعتی برگزار شده بود آقایان هادی خانیکی، محمد علی ابطحی، محسن کدیور، علیرضا علوی تبار، محسن آرمین، مصطفی تاج زاده در تالار محمد تقی شریعتی دانشگاه سبزوار سخنرانی کردند.