Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages


قطعه ی موسیقیایی «آری این چنین بود برادر»”fu cosí caro fratello” | وحید افتخار حسینی -2024


«آری این چنین بود برادر»  “fu cosí caro fratello” (قطعه ای برای ساز یوفونیویم) 
منبع :یوتوب
آهنگساز : وحید افتخار حسینی
نوازنده یوفونیویم: مارینا بوسلی (Marina Boselli)
مکان: ایتالیا-کنسرواتوار میلان
تاریخ: 2023

 

 

 

 

قطعه ی موسقیایی « آری این چنین بود بردار» (گفت و گو با برده ای در گذشته) توسط وحید افتخار حسینی موسیقی دان و آهنگساز جوان ایرانی ساخته شده و از رساله ای کوچک از علی شریعتی به همین نام الهام گرفته شده است.این قطعه برای اولین بار در سال گذشته در کنسرواتوار میلان توسط نوازنده خانم مارینا بوسلی (Marina Boselli) اجرا شده است و به تازگی(می-2024) در کانال یوتوب قرار گرفته است.
وحید افتخار حسینی متولد تهران 1363و فارغ التحصیل ادبیات انگلیسی است و موسیقی را از سال 79 با سه تار آغاز کرده است. استاتید وی علی حدادیان، مسعود شعاری و حسین علیزاده بودند. پس از چندی به موسیقی کلاسیک و نوازندگی پیانو روی آورد و از تعالیم هنرمندانی چون مهران پورمندان، محمد سعید شریفیان، آزاد حکیم رابط، نادر مشایخی، Giovanni de Cecco، و Frank Roheبهره گرفته است. وحید افتخار حسینی درباره این قطعه گفته است:
“سال پیش طی کمیسیونی که از کنسرواتوار میلان دریافت کردم قطعه ای برای ساز یوفونیوم نوشتم که به شکل مستقیم و غیر مستقیم به «آری این چنین بود برادر» دکتر شریعتی مربوط می شد. در این قطعه «آری این چنین بود برادر»  “fu cosí caro fratello” هم با صدای شریعتی و هم با پیامش حضور دارد. هر چند که من علاقه‌ای به رساندن پیام در آثارم ندارم. ولی این بار همان بچه بازیگوشی شدم که شریعتی می خواست سوتکش باشد! صدای شریعتی از دل ساز بیرون می‌آید در حالی که نوازنده کاری بین یک خنیاگر و یک بازیگر را انجام میدهد… متن انگلیسی فقط برداشت شخصی است، ساده امروزی و تحریک آمیز… «در تصور من قطعه در دالان های تاریک اهرام مصر حرکت میکند و دائم در رنج برده گی است».≡   برچسب‌ها
نویسنده : اپراتور سایت تاریخ ارسال : جولای 6, 2024 58 بازدید       [facebook]